Українцю поставили штамп у паспорті про заборону в’їзду в Білорусь

До чорного списку осіб, яким заборонений в’їзд до Білорусі та Росії, потрапили 1,7 мільйона осіб. 1,5 мільйона були внесені за ініціативою Росії, 300 тисяч із них – українці. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Білорусі Ігор Шуневич, пише TYT.BY.

Коментуючи затримання за вказівкою РФ в Мінську українського письменника Сергія Жадана, яке відбулося 11 лютого 2017 року, голова МВС Білорусі зазначив, що не знав про такого письменника, як Жадан.

«Хотілося б подискутувати з приводу того, що він відомий письменник. Я українську літературу вивчав 17 років, але таке прізвище чую вперше», – зазначив Шуневич.

За його словами, МВС зобов’язане виявляти таких громадян і затримувати. «І затримали, тому що міліція працює добре. А сталося це вночі, оскільки інформація надійшла вночі про те, що в Білорусі перебуває людина, пов’язана з тероризмом. Чекати до ранку не могли», – уточнив білоруський чиновник.

Нагадаємо, у ніч на 11 лютого в Мінську міліціонери увірвалися в готельний номер Жадана і без пояснень доставили його у відділення міліції, де до ранку утримували у камері та не надали можливості подзвонити в Посольство України.

Після цього силовики з’ясували в Комітеті держбезпеки Білорусі, що ще 2015 року Жадану заборонили в’їзд на територію Росії з формулюванням «за причетність до терористичної діяльності». В результаті письменнику поставили штамп у паспорті про заборону в’їзду в Білорусь.

У зв’язку з затриманням до МЗС викликали посла Білорусі Ігоря Сокола. Представник міністерства заявив, що роз’яснення білоруської сторони щодо затримання Жадана не задовольняють українську сторону.

Крім того, міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив з главою білоруського зовнішньополітичного відомства Владіміром Макєєвим ситуацію із затриманням в Мінську українського письменника.

До слова, Білорусь та РФ є союзними державами, тому заборона на в’їзд в Росію за замовчуванням поширюється і на Білорусь.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ