Українське МЗС висловило обурення

Болгарське національне телебачення «БНТ» 26 серпня транслювало сюжет, що його зафільмували під час урочистостей з нагоди 140-річчя битви за гору Шипка. На відео показали групу людей, які розгорнули прапор з написом «Донецька народна республіка». Українське міністерство закордонних справ висловило обурення з цього приводу. Про це пише Європейська правда.

«Глибоко занепокоєний та обурений прапором терористичної і злочинної «ДНР» на Шипці. Розглядаю це, серед іншого, як знущання над пам’яттю українських воїнів і справжніх ополченців, які принесли свободу на болгарську землю», – йдеться у заяві посла Миколи Балтажи на сайті українського диппредставництва.

Дипломат заявив, що йдеться про брудну провокацію. Також він закликав болгарську владу розслідувати цей інцидент.

Глава болгарського зовнішньополітичного відомства Єкатєріна Захарієва, коментуючи цю ситуацію, заявила, що вона є неприємною, але Болгарія – вільна держава, тож, «кожен має право на висловлювання власної думки».

За її словами, особливо неприємним є той факт, що прапор невизнаної республіки, який у найближчому майбутньому лишатиметься символом порушення законів і загрози стабільності та миру в Європі, був пронесений на урочистості з нагоди річниці битви за свободу і демократію.

«Так, це неприємна історія, але вона вилилася б у скандал, якби прапор розгорнув якийсь державний орган чи держслужбовець. В цьому випадку йдеться про громадян, які мають право на висловлення думки», – зазначила міністр.

Нагадаю, 26 серпня на вершині Шипки проходили урочисті заходи з нагоди 140-річчя битви за цю гору. Це одна з найвідоміших та ключових подій російсько-турецької війни 1877-1878 років, під час якої перемогли російські та болгарські війська. В урочистих заходах брав участь президент Болгарії Румен Радев.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ