Причиною аварії стало невідповідне асфальтове покриття – цей факт викрив корупцію під час будівництва доріг

В Болгарії сталася смертельна аварія неподалік міста Своге – в автопригоді загинули 17 осіб. Її причиною стало невідповідне асфальтове покриття. Цей факт викрив корупцію і шахрайство у будівництві доріг в країні, тож наслідком стало звільнення трьох міністрів уряду. Про це повідомляє Euractive.

Зокрема, без портфелів залишились міністр внутрішніх справ Валентин Радєв, міністр транспорту Івайло Московські та відповідальний за регіональний розвиток Ніколай Нанков. Рішення про їхнє звільнення ухвалив 31 серпня прем’єр Бойко Борисов під час екстреного засідання Кабінету міністрів.

25 серпня автобус, що перевозив пенсіонерів, які прямували на виступ на фольклорному фестивалі, втратив контроль над ділянкою недавно відремонтованої дороги і впав у прірву. Внаслідок ДТП загинули 17 осіб, інші потерпілі досі госпіталізовані з важкими травмами.

Багато громадян заявили, що асфальт, який використали при укладці секції дороги, зробив її надзвичайно слизькою і небезпечною. Втім, судячи з усього, єдиним кроком влади у зв’язку з цим було встановити дорожній знак зниження швидкості до 40 км/год.

Спочатку влада спробувала звинуватити в аварії водія автобуса, який вижив у ДТП. Але все вказує на те, що водій був всього лише цапом-відбувайлом і не винен.

Тим часом зразки асфальту взяли для аналізу. Його офіційні результати ще не оголошені, але експерти наголошують, що використаний асфальт не підходить для доріг, оскільки він призначений для будівництва паркових алей.

ДТП викликала великий суспільний резонанс. Багато болгар звинуватили уряд в масовому шахрайстві при будівництві доріг. Це стало очевидним через те, що багато нових автомагістралей потребують негайного ремонту. Чимало людей також вказують на відсутність ефективного нагляду за фірмами з будівництва доріг і масову корупцію в цьому процесі.