Боротьба з корупцією
Боротьба з корупцією

У боротьбі з корупцією присутній елемент затягування, бо представники влади бояться створити механізми, які дадуть можливості притягати їх або наближених до них осіб до відповідальності. Про це виданню Інформаційний Акцент розповів експерт «Реанімаційного пакету реформ» Ярослав Юрчишин.

На його думку, відсутність політичної волі є одним з ключових факторів того, що дотепер в Україні не покарані корупціонери: «Насправді до створення нових антикорупційних органів та Національного агентства по боротьбі з корупцією, в Генеральної прокуратури та в Міністерства внутрішніх справ були всі повноваження для того, аби доводити справи до суду, проте вони цього не робили. Також повністю дискредитована система боротьби з корупцією та саме правосуддя – вони стали ключовими причинами відсутності результативних справ щодо корупціонерів».

Юрчишин додав, що українська влада здійснює антикорупційні кроки не так під тиском суспільства, як під тиском світової спільноти.

«В суспільстві запит по боротьбі з корупцією надзвичайно високий, понад 90% населення вважають це однією з найбільших проблем. Але є факт того, що на державному рівні ця боротьба з корупцією відбувається завдяки тиску з боку світової спільноти», – наголосив експерт.

Коментуючи світовий антикорупційний рейтинг CPI 2015, де Україна посіла 130-місце, Юрчишин назвав це очікуваним результатом: «Ми не впали, тобто більше корупції в Україні не стало. Проте й не почали ефективніше з нею боротися, тому за рік здобули тільки один бал. Це дуже сумно, оскільки всі політики оголошували боротьбу з корупцією своїм пріоритетом».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ