580765_20160602163734
Бразильці вийшли на масові протести проти насильства щодо жінок

Жорстокий злочин проти 16-річної дівчини змусив мешканців Бразилії вийти на масові акції протесту проти насильства щодо жінок. Її, як вважають, зґвалтувала група з понад 30 чоловіків, пише Newsru.com.

Цей інцидент став лише одним з багатьох в країні, де щорічно ґвалтують десятки тисяч жінок.

Демонстрації відбулися у 11 містах країни. Акція в Ріо-де-Жанейро зібрала сотні протестувальників. Вони вийшли на вулиці, тримаючи в руках плакати, написи на яких закликали припинити насильство над жінками. Окрім того, демонстранти виступили проти так званої культури зґвалтування (термін, що позначає культуру, в якій сексуальне насильство над жінками вважається нормою). Аналогічна акція пройшла у Сан-Паулу.

Злочин скоїли минулими вихідними. Широко відомо про нього стало після того, як злочинці самі виклали у Мережу відео та фото із зображенням потерпілої. На кадрах, опублікованих в соцмережах, фігурувала сама жертва – роздягнена й у непритомному стані, а також деякі із самих злочинців. На відео чути, як ще один злочинець повідомляє, що над дівчиною поглумилися вже «понад 30» чоловіків.

Злочин обурив жителів країни. У Facebook розгорнулася кампанія під назвою «Я борюся, щоби покласти край культурі насильства». Висловлюючи свою думку, бразильці використовують теги estuprocoletivo, gangrape і estupronaotemjustificativa.

До кампанії проти насильства приєдналася низка впливових політиків країни. Серед них опинився міський голова Ріо-де-Жанейро Едуардо Паес, однак користувачі запідозрили його в лицемірстві. Річ у тім, що Паес, який незабаром має залишити свою посаду, раніше підтримав кандидатуру на посаду мера Педро Пауло Карвальйо. Тим часом Карвальйо раніше зізнавався в тому, що бив власну дружину.

Бразильська поліція спочатку зайняла досить дивну позицію. Очільник поліції Ріо-де-Жанейро Тьєр поставив під сумнів сам факт зґвалтування. Інші правоохоронці також не виявили особливого співчуття жертві, а деякі навіть поспішили звинуватити саму жертву в події.

Це викликало в суспільстві серйозний резонанс, через що Тьєра відсторонили від розслідування. Зараз справою займається голова Бюро з захисту неповнолітніх жертв злочинів Крістіна Бенто. Вона вже заявила, що дівчина без сумніву стала жертвою сексуального насильства.

За даними ЗМІ, наразі шістьох підозрюваних у скоєнні злочину затримали. Повідомляється, що серед злочинців був й 20-річний бойфренд жертви.