Офіцер Вільям Анґерстейн зробив з ратиці інкрустовану сріблом табакерку

За понад 200 років після поразки Наполеона Бонапарта при Ватерлоо в одному з фермерських будинків англійського графства Сомерсет знайшли ратицю арабського скакуна на прізвисько Маренґо, що належав французькому імператору, передає Дзеркало тижня.

Відсутня частина копита 202 роки пролежала в ящику шафи. Справжність знахідки підтвердили за допомогою експертизи ДНК.

Раніше будинок належав заможній англійській родині, яка придбала жеребця після остаточного розгрому бонапартових військ при Ватерлоо в червні 1815 року. Після поразки Наполеона відправили на острів Святої Єлени в Атлантичному океані, а його коня перевезли до Великої Британії в якості військового трофея. Його новим власником став британський офіцер Вільям Анґерстейн. Маренґо жив на фермі до самої своєї смерті у 1831 році. На той момент коню було 38 років.

З копит Маренґо Анґерстейн зробив дві коробочки для тютюну, які демонстрував гостям після званих вечерь. Будь-який гість міг взяти дрібку тютюну з інкрустованої сріблом незвичайної табакерки. Пізніше одну з них, з пам’ятним гравіюванням, він презентував бригаді гвардійців Сент-Джеймського палацу в Лондоні. Друга табакерка залишилася в сім’ї Анґерстейнів. Довгий час її вважали загубленою. Після того, як ратицю знайшли, новий власник подарував його лондонському Музею палацової кавалерії.

Скелет Маренґо експонується в Музеї армії в лондонському районі Челсі. Таким чином кінь Наполеона став об’єктом одразу трьох британських виставок.

При цьому суперечки навколо скелета жеребця, названого на честь переможної для Наполеона битви при італійському Маренґо (1800 рік), не припиняються. Одразу два міста Ірландії претендують на останки коня. Вони спираються на документи, згідно з якими, саме місцеві стайні продали жеребця імператору, отже його скелет має зберігатися і виставлятися у них.

До слова, Маренґо брав участь у боях при Аустерліці (1805 рік), Йені (1806 рік) та Ваґрамі (1809 рік).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ