Петер Сіярто переконаний, що видача угорських паспортів на Закарпатті не суперечить законам ні Угорщини, ні України

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висловив думку, що угорці, які живуть на Закарпатті, можуть отримувати угорські паспорти. Мовляв, це не суперечить ані законодавству Угорщини, ані України. Про це високопосадовець сказав в інтерв’ю DW.

«На Закарпатті живуть угорці, які, згідно з угорським законодавством, мають право на подвійне громадянство (…) Якщо ви подивитеся на українські закони, то ніде не сказано, що мати паспорт іншої країни – це злочин чи це заборонено», зазначив Сіярто.

На запитання, чи видавали угорські паспорти українським чиновникам, Сіярто відповів: «Чесно кажучи, я не знаю».

«В Угорщині для отримання другого громадянства неважливо є людина чиновником чи ні», додав глава угорського МЗС.

Як відомо, стаття 4 Конституції України передбачає єдине громадянство. Водночас закон визначає це єдине громадянство як «громадянство держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України». Водночас закон України про державну службу визначає набуття громадянства іншої держави підставою для припинення держслужби.

У вересні 2018 року стало відомо, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видавали угорські паспорти. Процедура супроводжувалася інструкціями не повідомляти про отримання документів українській владі.

Київ відповів на інцидент висланням угорського консула в Береговому. Будапешт, у свою чергу, вислав українського консула.

Сайт «Миротворець» опублікував список з понад 300 імен, які, як стверджується, є українськими чиновниками і отримали угорські паспорти. Після цієї публікації у Закарпатській облдержадміністрації заявили, що проведуть перевірку наведених на сайті даних.