Зловмисників затримали «на гарячому», вони чинили опір правоохоронцям

У Чернівцях правоохоронці затримали групу зловмисників, які причетні до 10 розбійних нападів на території п’яти регіонів України. Загальна сума завданих ними збитків сягає 30 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Зловмисників затримали 10 жовтня під час вчинення чергового нападу на чоловіка, який займався валютними операціями.

Для документування злочинної ліяльності злочинної групи та їхнього затримання були задіяні працівники Депаратменту карного розшуку Національної поліції України, оперативники карного розшуку Житомирської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Затримання відбувалося із залученням спецпризначенців КОРД.

Поліцейські встановили: до складу групи входили п’ять осіб, більшість з яких раніше судимі за вчинення тяжких злочинів. Її учасники спеціалізувалися на вчиненні розбоїв у відношенні осіб, які займаються оптовим обміном валют.

«Наразі задокументовано їх причетність до вчинення 10 розбоїв на «валютників» на території Вінницької, Житомирської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Загальна сума збитків, спричинених потерпілим, становить близько 30 мільйонів гривень», – йдеться у повідомленні.

Злочинна діяльність групи велася під чітким керівництвом організатора. У кожного з учасників групи були свої обов’язки. Вони поділялися на групу проведення візуального спостереження за потенційними жертвами, групу безпосередніх виконавців учинення злочинів та водіїв. У якості знаряддя вчинення розбоїв застосовувалися пістолети, молоток, кастети та балончики зі сльозогінним газом. Для вчинення злочинів, як правило, використовувалися автомобілі ввезені з-за кордону, так звані «євробляхи».

Готуючись до вчинення злочинів, група впродовж тривалого часу вела спостереження за потерпілими, вивчала їх маршрути пересування, режим роботи, місця зберігання готівки, для визначення найбільш оптимального місця та способу вчинення розбійного нападу. Крім того, розроблялися маршрути відходів з місця вчинення злочину.

10 жовтня учасники злочинної групи під час нападу встигли завдати тілесних ушкоджень потерпілому. Крім того, під час затримання зловмисники чинили опір правоохоронцям. На щастя, ніхто із перехожих не постраждав. У зловмисників на місці події було вилучено кастет, молоток, зброю, а також 860 тисяч гривень та 12 тисяч євро, які вони відібрали у потерпілого.

Досудове розслідування триває у рамках кримінального провадження, порушеного за ч. 4 ст. 187 (Розбій) КК України. Роль кожного із учасників злочинної групи буде визначена в ході слідства.

Наразі в порядку ст. 208 КПК затримано 5 осіб. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу. Затриманим загрожує до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.