chornoby-l-s-ka-zona
Після передачі на баланс нового Чорнобильського саркофагу Україна перейде до освоєння забрудненої території

Люди не зможуть жити у Чорнобильській зоні відчуження 24 тисячі років. Причина полягає у високому рівні забруднення елементами плутонію. Про це повідомив голова Держагентства з управління Зоною відчуження Віталій Петрук, передає Громадське.

За його словами, зараз українська влада шукає найкращий варіант для експлуатації цієї території. Після передачі на баланс нового Чорнобильського саркофагу, Україна перейде до нового етапу – освоєння найбільш забрудненої території.

«Цю територію ми ділимо наразі на 2 частини: 1/3 найближча до Чорнобильської станції, так звана «десятка» – ми хочемо, щоби ця територія була зоною спеціального промислового використання. Наразі вона забруднена трансурановими елементами, елементами плутонію, період напіврозпаду яких становить 24 тисячі років. І фактично ми говоримо про те, що 24 тисячі років людина не зможе там нормально жити і господарювати», – сказав він.

За словами Петрука, найімовірнішою буде побудова на цій території парку сонячної електроенергії. Вже понад 40 компаній світу зацікавилися таким проектом.

«Там є території, на яких ми ніколи не будемо, наприклад, садити картоплю, але водночас вони вільні: вони не зовсім поросли лісом, це колишні сільгоспугіддя, там є кущі та плюс там є Мережі, які в робочому стані, які будувалися якраз під потужності Чорнобильської АЕС – 4 Ґіґават. Ми плануємо там будівництво парку сонячної енергії. Є велика зацікавленість українських компаній, які вже експлуатують сонячні електростанції. І також іноземні: данці, німці, китайці», – додав Петрук.

Нагадаємо, 29 листопада завершився процес переміщення арки, що накриває 4-й енергоблок Чорнобильської атомної електростанції.