Питання гімну є одним із чутливих у Чорногорії, оскільки опозиція і частина населення не хочуть визнавати його

Громадян Чорногорії пропонують зобов’язати вставати під час звучання державного гімну, за порушення цього зобов’язання передбачатиметься покарання. Відповідні поправки в закон про національні символи схвалив уряд країни. Про це заявив міністр культури Чорногорії Александер Богданович, передає портал CDM.

«Встановлюється обов’язок державних і муніципальних організацій постійно тримати національний прапор на будівлях, де вони розташовані. Також законопроект встановлює зобов’язання вставати під час виконання гімну Чорногорії й відповідні штрафи», – сказав міністр.

Він уточнив, що розмір штрафу за відмову вставати під час гімну складатиме від 300 до 2000 євро. Для установ, які порушуватимуть зобов’язання щодо державного прапора розмір штрафу становитиме від 300 до 20 тисяч євро.

Питання гімну є одним із чутливих у Чорногорії, оскільки опозиція і частина населення не хочуть визнавати його через останні дві строфи, авторство яких приписують Секулі Дрлевичу – чорногорському адвокату і політику, який співпрацював з фашистами.