У деяких містах помітили агітаційні білборди без вихідних даних

Спостерігачі Комітету виборців України повідомляють про масові порушення чинного законодавства у «день тиші» перед достроковими виборами до парламенту. Про це йдеться на сторінці КВУ у Facebook.

«20 липня в округах досі розміщені агітаційні матеріали політичних партій і кандидатів. Також протягом останніх днів були розміщені нові білборди, що не мають вихідних даних, але при цьому виконані у стилістиці окремих кандидатів та партій», – зазначили у КВУ.

Незаконну агітацію помітили у Закарпатській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Донецькій, Одеській, Черкаській, Миколаївській, Чернігівській областях. Зокрема, на Закарпатті у «день тиші» від імені одного з кандидатів розсилають агітаційні SMS.

«Такі повідомлення отримали вранці 20 липня одразу два короткострокові спостерігачі КВУ у Закарпатській області. SMS написані угорською мовою, і крім порушення виборчого законодавства, містять ознаки дезінформації і маніпуляції», – підкреслили в Комітеті виборців.

Реклама кандидатів і партій також досі є в Мережі.

Нагадаємо, обмеження на проведення передвиборної агітації кандидатів почали діяти опівночі 20 липня 2019 року. За порушення у «день тиші» законодавством України передбачена адміністративна відповідальність.

Читайте: У «день тиші» вулиці знову рясніють прихованою агітацією (фото)