Із держзакупівлею ліків в Україні – справжня катастрофа

2016 року держава спрямувала мільйони гривень для хворих на легеневу гіпертензію. Однак насправді парламентарі, медики і хворі лише знизують плечима, бо не знають, коли в Україні з’являться ліки від цієї тяжкої недуги. Про це розповіла очільниця комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в ефірі ZIK.

Уперше 2015 року держава спрямувала кошти на лікування легеневої гіпертензії – це 76 мільйонів гривень. Тоді депутати цю суму розділили на 196 пацієнтів, – саме на тих, хто точно був внесений у списки. Після цього, розповіла Богомолець, гроші почали зникати.

«Почалась епопея із закупками через міжнародні організації. Ми хотіли зробити якнайкраще, а вийшло не дуже добре. Гроші були виділені 2015 року, але доставка медикаментів ще досі не завершена. Тобто на цю суму нам надійшло 97% ліків», – зазначила медик.

«Гірша ситуація із 2016 роком. За 4 мільярди грнивень постачання здійснене на 16% від зазначеної суми. Це проблема управління і порушення правильного використання грошей, виділених державою. Медикаментів досі нема».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ