Сепаратистські «офіційні» сайти повідомляють про спрощення прийому документів для отримання російських паспортів жителями квазіреспубліки

На окупованих територіях Донецької області – ажіотаж через так званий паспортний указ Путіна. Зокрема, біля входу в «міграційну службу» самопроголошеної «Донецької народної республіки» вранці 3 травня вишикувалася черга з охочих отримати російські паспорти. Про це повідомляє Слово і діло.

«Як стало відомо, люди приходили о 5 ранку, щоби зайняти чергу. На момент відкриття управління нарахували в черзі 78 осіб», – повідомляє видання.

Сепаратистські «офіційні» сайти повідомляють сьогодні про спрощення прийому документів для отримання російських паспортів жителями квазіреспубліки. Зокрема, зміни торкнулися подачі копій «паспорта ДНР», свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну прізвища, паспорта громадянина України. Тепер копії можна подавати без завірення у нотаріуса.

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.

25 квітня у МВС РФ заявили, що мешканці окупованого Донбасу зможуть отримати російське громадянство, не відмовляючись від українського.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.

1 травня президент РФ Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства окремими категоріями українців.

Тим часом Україна готує санкції через спрощення у РФ процедур видачі російських паспортів для мешканців окупованого Донбасу.