Законно в’їхати на півострів можна лише з Херсонської області через пункти пропуску на материковій частині України

У Державній прикордонній службі пояснили, як можна потрапити до анексованого Росією Криму, не порушуючи законодавства України, інформує Українська правда.

Як відомо, українські прикордонні пункти пропуску, включаючи авіаційні та поромну переправу, на території окупованого півострова закрито вже впродовж 3 років.

«Відповідно, якщо людина перетинає кордон України та їде на тимчасово окуповану територію через закриті пункти пропуску, вона порушує законодавство України», – заявив речник ДПСУ Олег Слободян.

«Якщо це громадянин України, то факт класифікується як незаконне перетинання державного кордону, тому що там немає офіційно пропуску… І якщо громадянин потім повертається до України в якомусь іншому пункті пропуску, і в нас є інформація, що він перетинав кордон через закриті пункти пропуску, ми його притягаємо за статтею 204, частина 1 – «Незаконний перетин державного кордону» – і пропускаємо на територію України», – додав він.

«Якщо йдеться про іноземця, то в силу вступає стаття 204 пункт 2 і стаття 13 закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», і такі іноземці притягаються до адміністративної відповідальності – їм забороняється в’їзд на територію України на 3 роки», – зазначив Слободян.

Тобто в разі прибуття до анексованого Криму з Росії українця оштрафують на суму від 500 до 700 гривень, а іноземцю заборонять в’їзд до України.

Законно в’їхати на територію Криму можна лише з Херсонської області через пункти пропуску на материковій частині України. Авіа- та залізничне сполучення з захопленим півостровом Україна припинила, літаки літають лише з Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ