У Фінляндії офіційно заборонили так званих зелених чоловічків

У Фінляндії 15 липня набув чинності закон про територіальне спостереження і кримінальне покарання військових без розпізнавальних знаків. Про це повідомляє Yle.

Завдяки нововведенням фінська влада зможе діяти більш ефективно в тих випадках, коли безпеці в країні загрожує група військових без розпізнавальних знаків.

Згідно з законом, під групою військових без знаків розрізнення маються на увазі військові, які діють або прямо в інтересах іноземної держави, або від її імені, або за згодою цієї держави. Ці військові організовані, оснащені або озброєні.

Закон передбачає для таких груп абсолютну заборону на в’їзд в країну і перебування в країні. Порушення заборони каратимуть відповідно до Кримінального кодексу.

Таких військових називають «зеленими чоловічками». Термін відсилає до зеленої форми в російській армії. Одягнені у зелену форму військові без розпізнавальних знаків використовувалися в Україні, а також під час анексії Криму.

У Міністерстві оборони метою змін називають забезпечення територіальної недоторканності Фінляндії, а також оновлення законодавства для того, аби воно краще відповідало ситуації, що змінилася в світі і давало можливість реагувати на нові загрози.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ