Французький патрульний катер виявив вантажне судно під молдавським прапором біля берегів Па-де-Кале 11 грудня 2015 року

У Франції дев’ятеро українських моряків з Херсона потраплять до в’язниці за перевезення понад 2,3 тонни кокаїну з Венесуели на борту судна Carib Palm в грудні 2015 року. Відповідне рішення 10 вересня ухвалив Кримінальний суд Лілля, повідомляє Ouest France.

Українців, які народилися в період з 1968 по 1992 рік, засудили до тюремного ув’язнення на термін від 5 до 8 років. Також спільно і окремо вони повинні будуть виплатити штраф у розмірі 75 мільйонів євро. Крім того, для всіх засуджених, крім одного, встановлена довічна заборона на відвідування Франції.

Капітана судна Carib Palm, громадянина Грузії, і ще двох моряків судитиме спеціальний суд присяжних.

Французький патрульний катер виявив вантажне судно під молдавським прапором біля берегів Па-де-Кале 11 грудня 2015 року. Екіпажем корабля були українці, яких найняла в Херсоні зареєстрована на Маршаллових островах крюїнгова компанія. Під час перевірки корабля французький морський патруль виявив схованку з двома тоннами наркотика з чистотою 75 відсотків, хоча капітан стверджував, що судно прямує до польського Ґданська без будь-якого вантажу на борту. Вантаж наркотиків експерти оцінили в 360 мільйонів євро.