Під зверненням з вимогою звільнити українського політв’язня вже поставили підписи кілька десятків митців

Французька газета Libération оприлюднила відкритий лист під заголовком «Терміново звільніть Олега Сенцова». У такий спосіб діячі культури вирішили підтримати українського режисера і активіста Майдану, якого в Росії незаконно кинули за ґрати на 20 років.

Під документом вже поставили підписи кілька десятків митців. Зокрема, кінорежисери Мішель Хазанавічюс, Бертран Таверньє, Тоні Маршалл, філософи Славой Жижек, Володимир Єрмоленко, письменники Андрій Курков і Шанталь Тома.

Підписанти звертаються до всіх, «хто любить кіно, футбол і демократію… або хоча б одне з цих трьох». Діячі культури нагадують, що червні-липні 2018 року в Росії пройде велике свято футболу – чемпіонат світу.

«Зіпсувати це свято – було б недоречно, але потрібно, напевно, нагадати кожному – футболістам, уболівальникам, глядачам – куди вони мають намір поїхати або звернути свої погляди. До Росії, де панує корупція, де політична гра – фарс, тому що опозиційні партії зазнають переслідувань і не можуть брати участь у виборах, вільна преса є винятком, цензура панує в галузі мистецтва», – йдеться в листі.

У заклику також наголошується, що противників режиму в Росії переслідують або вбивають – як Бориса Нємцова в лютому 2015 року. Сотні художників, підприємців, активістів ув’язнені, зокрема, режисер Кіріл Серебренніков перебуває під домашнім арештом.

«Владімір Путін готується до четвертого мандату. Він, найімовірніше, виграє вибори. Таким чином, він буде президентом до 2024 року. Що стосується Олега Сенцова, то його кинули до в’язниці, на північ від полярного кола – до 2034 року», – зазначають підписанти.

Вони нагадують, що українського режисера заарештували невдовзі після анексії Криму російськими військами в березні 2014 року і ув’язнили за сфабрикованими звинуваченнями.

«Напередодні ймовірного переобрання Владіміра Путіна і великого футбольного свята прийшов час дати йому свободу», – закликають діячі культури і мистецтва.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року російський суд в Ростові-на-Дону засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за сфабрикованим обвинуваченням у підготовці терактів у Криму. Інший обвинувачений у справі, Олександр Кольченко, отримав 10 років колонії.

1 жовтня 2017 року стало відомо, що Олега Сенцова етапують із Іркутська до Ямало-Ненецького автономного округу – до однієї з найсуворіших колоній РФ.