11 липня ВРУ надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності колишнього секретаря Київради Олеся Довгого

Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру депутату Олесю Довгому. Про це повідомила речниця глави ГПУ Лариса Сарган, передає Українська правда.

«Так, це правда, генпрокурор підписав підозру», – сказала вона.

Сарган уточнила, що Спеціальна антикорупційна прокуратура оновила матеріали провадження, і генпрокурор це підписав.

«Перед відрядженням», – додала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада України 11 липня надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, колишнього секретаря Київради Олеся Довгого.

Перед голосуванням депутат від «Волі народу» Довгий заявив, що усі звинувачення проти нього є неправдивими. Також він сказав, що «регламент порушив, але закон не переступав».

Крім того, він зізнався, що був серед тих депутатів, які «протягували рішення» у Верховній Раді про призначення Луценка генпрокурором.

Довгий закликав парламент підтримати подання Луценка для того, щоби дати йому можливість «поставити крапку у всіх звинуваченнях, які лунають на його адресу».

21 червня Генеральний прокурор спрямував до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності екс-секретаря Київради, депутата групи «Воля народу» Олеся Довгого за підозрою у зловживанні службовим становищем та вчиненні злочину групою осіб за попередньою змовою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2007 по 2009 роки Олесь Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів міста Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі.

Зокрема, 23 кооперативам для житлової забудови на 21-му кілометрі Столичного шосе у Голосіївському районі міста Києва були виділені земельні ділянки, що фактично розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».

Внаслідок незаконних дій державі були завдані збитки в розмірі 81 млн 726,691 тис. грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.