Міністр інфраструктури Володимир Омелян висловив сподівання на відновлення переговорів із Ryanair після зміни керівництва аеропорту «Бориспіль»

НАБУ та Антимонопольний комітет України проведуть оцінку всього перебігу переговорного процесу за участі Мінінфраструктури, міжнародного аеропорту «Бориспіль» та ірландсього лоукостера Ryanair щодо дотримання законодавства і умов конкуренції. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Кабміну Володимир Гройсман.

Також він уточнив, що Україна спробує відновити переговори з авіаперевізником про польоти до України.

За результатами наради керівництвом Мініфрастурктури, Мін’юсту, аеропорту «Бориспіль», Асоціації аеропортів України, Офісу залучення та підтримки інвестицій Гройсман також доручив Мінінфраструктури прискорити розробку Стратегії розвитку транспортної галузі в авіасегменті, включаючи розробку стратегії розвитку українських аеропортів, в тому числі із залученням лоукостерів.

Останніми днями ЗМІ обговорюють тему зміни планів ірландської авіакомпанії #Ryanair виходити на український ринок. Ситуа…

Posted by Volodymyr Groysman on Tuesday, July 11, 2017

Нагадаємо, 10 липня компанія Ryanair оголосила про скасування свого запланованого виходу на ринок України після того, як аеропорт «Бориспіль» порушив угоду, що її досягнули в березні цього року в Мінінфраструктури з посадовими особами летовища та його нинішнім гендиректором Рябікіним.

Комерційний директор Ryanair Девід О’Брайен заявив, що аеропорт Києва продемонстрував, що Україна ще «не є достатньо зрілим або надійним місцем для інвестицій потужного авіафлоту Ryanair».

За його словами, «Бориспіль» вибрав захист авіакомпаній з високими тарифами, включаючи «Міжнародні авіалінії України», і позбавляє українських споживачів і відвідувачів країни доступу до низьких тарифів в Європі та широкої мережі маршрутів.

Компанія в повідомленні запропонувала всім клієнтам, які вже купили квитки на оголошені рейси з/до України, зв’язатися з нею поштою для повернення сплачених коштів.

У свою чергу, директор українського летовища Павло Рябікіна заявив, «Бориспіль» не може врахувати всі вимоги компанії Ryanair, бо це коштуватиме йому 2 мільярди збитків на рік.

Водночас Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що 12 липня внесе на розгляд Кабінету Міністрів подання про звільнення Рябікіна з посади. Також міністр висловив сподівання на відновлення переговорів із Ryanair після зміни керівництва аеропорту «Бориспіль».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ