Канада стане першою країною з «Великої сімки», яка легалізувала марихуану

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо виконав одну зі своїх передвиборчих обіцянок – відтепер кожен житель країни зможе вирощувати вдома до чотирьох рослин канабісу для особистого використання. Про це інформує DW.

19 червня Сенат Канади схвалив законопроект про легалізацію марихуани. «За» це рішення висловились 52 сенатори, 29 – були «проти», ще двоє – утрималися.

Напередодні таке ж рішення ухвалила нижня палата парламенту. Тепер закон має підписати генерал-губернаторка Канади Жулі Пайєтт. Очікується, що це може статися до вересня.

Після остаточного затвердження нового закону Канада стане першою країною з «Великої сімки», яка легалізувала марихуану.

Після того, як закон набуде чинності, канадці віком від 18 років (19 в деяких регіонах) зможуть придбати один грам марихуани приблизно за 6,5 євро. Особисте володіння буде обмежено 30 грамами марихуани. За підрахунками, цей ринок може скласти 4,6 мільярда євро.

За словами міністра охорони здоров’я країни Гінетт Петітпас Тейлор, уряд дослухатиметься до рекомендацій експертної групи щодо дозволу громадянам вирощувати до чотирьох рослин для особистого використання.

Ухвалений законопроект також містить обмеження на рекламу марихуани.

Легалізація марихуани була однією з передвиборчих обіцянок прем’єр-міністра Джастіна Трюдо, який визнав, що курив канабіс зі своїми друзями «п’ять-шість разів», зокрема з часу обрання депутатом. Трюдо наполягав на тому, що країна має легалізувати виробництво, продаж та споживання марихуани ще до 2019 року.

Спочатку планувалося, що заборону на канабіс, яка діяла з 1923 року, скасують з 1 липня.

Використання марихуани для медичних цілей було дозволено в Канаді майже 20 років тому.