Опозиція виступила проти розгляду документа

Парламент Канади не зміг проголосувати за резолюцію про визнання депортації кримських татар актом геноциду. Опозиція виступила проти розгляду документа. Про це повідомляє Укрінформ.

Депутат українського походження Борис Вжесневський спробував винести текст резолюції на голосування, втім, опозиція висловила гучний протест проти цього, тому спікеру довелося зняти її.

«Пропоную парламенту визнати, що 18 травня 1944 року кримськотатарський «Sürgünlik» було розпочато радянським диктатором Іосіфом Сталіним, щоб етнічно очистити Крим від 200 тисяч татар, позбавивши їх майна, засунувши в залізничні вагони для худоби і перемістивши в степи Центральної Азії», – йдеться в тексті резолюції.

У разі її прийняття щорічно 18 травня в Канаді відзначався б день пам’яті депортації кримських татар.

Після закінчення засідання Борис Вжесневський пообіцяв докласти зусиль, щоби повторно винести резолюцію на голосування ще до закінчення нинішньої сесії парламенту в середині червня.

Варто зазначити, що для ухвалення резолюції парламенту Канади потрібна одностайна згода його членів.

До слова, у сесійній залі були присутні лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз, які перед цим розповіли про ситуацію з дотриманням прав людини на окупованому півострові членами парламентського комітету в закордонних справах.