Жовтий алмаз розміром з куряче яйце знайшли на родовищі Дайавік

Канадська алмазовидобувна компанія Dominion Diamond Mines оголосила про несподівану знахідку – жовтий коштовний камінь у 552 карати. Це найбільший алмаз, який будь-коли знаходили в Північній Америці. Про це інформує ВВС.

Незвичайний алмаз виявили у жовтні на Північно-Західних територіях Канади за 215 км від Полярного кола.

Компанія стверджує, що цей алмаз значно більший, ніж попередній рекордсмен, знайдений у 2015 році. Той камінь отримав ім’я Foxfire. Його розмір становив 187,7 карата, а вік – 2 млрд років. Знайшли його в Канаді на родовищі Дайавік.

Упродовж двох місяців алмаз виставляли в Національному музеї природознавства у Вашинґтоні та кілька тижнів у Кенсінґтонському палаці в Лондоні. Із Foxfire зрештою зробили дві сережки. Нещодавно їх продали на аукціоні за 1,5 млн доларів.

Керманич компанії Dominion Diamond Mines Кайл Вошинґтон стверджує, що нещодавно знайдений алмаз – ще красивіший.

«Колір і текстура алмазу – це унікальний приклад того шляху, який проходять природні алмази від їхнього утворення до того моменту, як ми їх знаходимо», – заявив він.

Розмір знайденого каменя становить 33,74 мм на 54,56 мм, тобто практично як куряче яйце. Його не продаватимуть у природному вигляді, а найближчими тижнями огранять і відшліфують.

Зазначається також, що вартість знахідки наразі визначати зарано.