Референдум про відокремлення Каталонії від решти 16 областей Іспанії призначено на 1 жовтня

У Каталонії падає підтримка населенням ідеї про незалежність регіону від Іспанії. Принаймні про це свідчать результати опитування Центру дослідження громадської думки регіонального уряду Каталонії, передає Reuters.

Якщо у березні та грудні за незалежність регіону висловлювалися близько 44% респондентів, то у червні цю ідею підтримували 41,1% мешканців.

Також незначним чином зросла кількість тих, хто активно виступає проти відокремлення Каталонії від Іспанії – з 48,5 до 49,4%.

Як відомо, регіональний лідер Карлес Піджемонт призначив референдум про відокремлення Каталонії від решти 16 областей Іспанії на 1 жовтня.

Іспанський уряд однозначно виступає проти незалежності багатого північно-східного регіону. Прем’єр-міністр країни підкреслив, що незалежної Каталонії не буде.

У лютому Конституційний суд Іспанії ухвалив рішення про ануляцію двох резолюцій, що відкривали шлях до референдуму про незалежність регіону.

У цих резолюціях, ухвалених 6 жовтня минулого року, парламент закликав уряд Каталонії провести референдум про незалежність до кінця вересня 2017 року, а також узгодити його проведення з центральною владою Іспанії.

Каталонія є найбагатшим регіоном Іспанії й давно хоче від’єднатися. Минулого року на вулиці Барселони з гаслами про незалежність вийшли понад півмільйона каталонців. Згодом у регіоні відбулися вибори, на яких переконливу перемогу здобули прихильники незалежності.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ