Гості заходу мали нагоду подивитись три українські стрічки: «Червоний», «Сторожова застава» та «Стрімголов»

Посольство України в Кенії за підтримки Держкіно організувало показ українських фільмів. Фестиваль став першою спробою українського диппредставництва у Найробі провести захід подібного формату на території цієї країни.

Як повідомляє прес-служба Держкіно, для показу на фестивалі обрали фільми різних жанрів: гостросюжетну історичну драму «Червоний», пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава», психологічну драму «Стрімголов».

«Показ фільму «Червоний» став символічним. Як зауважив Тимчасовий повірений С. Арустамян, сюжет фільму, за яким несправедливо засуджені радянським режимом українці борються за свою свободу, перегукується із сучасними українськими реаліями. Адже як за часів сталінських ГУЛАГів, сьогодні близько 70-ти політичних в’язнів, серед яких – український кінорежисер Олег Сенцов, незаконно утримуються в Росії», – йдеться у повідомленні.

Подія привернула увагу широкої аудиторії: частими відвідувачами фестивалю стали студенти одного з найбільших ВНЗ Кенії – Університету Найробі, представники громадських організацій, працівники ООН, дипломатичних місій та представники культурно-мистецьких кіл Кенії.

Глядачі кінофестивалю позитивно сприйняли українське кіно – залишали схвальні відгуки, ставили питання дипломатам і висловлювали інтерес до української історії та культури. Багато для кого з відвідувачів кінофестиваль значно розширив знання про Україну та навіть зламав низку стереотипних уявлень про неї.