Священики ПЦУ і парафіяни припинили антиукраїнську агітацію

У Свято-Троїцькому приході села Новоєлизаветівка Ширяївського району на Одещині, який перейшов до Одеської єпархії Православної церкви України (ПЦУ), 17 лютого священик Московського патріархату агітував прихожан цього храму за «русскій мір», передають Патріоти України.

Зазначається, що приход пішов на компроміс, запропонувавши жителям села, які не підтримали перехід, тимчасово проводити поодинокі служби з колишнім настоятелем від Московського патріархату. Тому на недільну службу в храм з’явився екс-настоятель в супроводі кількох місцевих жителів і приїжджих громадян. Звучали тези про «непереможність російської зброї», про те, що «України не існує» тощо.

Священики ПЦУ і парафіяни припинили антиукраїнську агітацію, а непрохані гості були змушені залишити храм.

«У селі Новоєлизаветівка завжди діяв тільки один храм. Спочатку в ньому був заснований прихід Української православної церкви Київського патріархату, яка діяла з 1996 по 2002 рік, а в 2002 році священик обманом перевів прихід в УПЦ МП», повідомили в єпархії ПЦУ.

Зараз парафіяни самі вирішили приєднатися до ПЦУ. Зокрема, громада Свято-Троїцького приходу села Новоєлизаветівка одноголосно проголосувала за перехід до Православної церкви України.