Збільшення тарифів дозволить покрити лише дві складові тарифу: затрати на електроенергію та зарплату

У Київській міськдержадміністрації заявили, що економічно обґрунтований тариф на проїзд у метро становить 6,64 гривні, у наземному транспорті – 6,91 гривні. Про це під час брифінгу 24 травня заявив радник першого заступника голови КМДА із питань цінової політики Василь Яструбинський.

«Економічно обґрунтований тариф на сьогоднішній день становить: у метро 6,64 гривні, у наземному транспорті – 6,91 гривні. Тобто різницю між економічно обґрунтованими тарифами і тими, що платитиме пасажир, візьме на себе бюджет», – сказав він.

За словами Яструбинського, збільшення тарифів дозволить покрити лише дві складові тарифу: затрати на електроенергію та зарплату.

Адже частка зарплати у тарифі на метро становить 31% (у наземному транспорті 23%), матеріальних витрат – 28% (у наземному – 42%).

Усі пільги, якими користуються кияни, будуть збережені. Крім того, зекономити на проїзді можна буде завдяки купівлі проїзних квитків.

Проїзні квитки і поїздки у метро, придбані до 15 липня, діятимуть до кінця 2017 року. Також до кінця року заплановано запровадити електронний квиток на всіх видах громадського транспорту, що дозволить оптимізувати облік пасажирів.

Після того як нові тарифи набудуть чинності, планують змінити і жетони.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Київська адміністрація має намір з 15 липня підняти ціни на проїзд у метро до 5 гривень, у наземному транспорті – до 4 гривень.

Причинами підвищення тарифів на проїзд називають зростання цін на пальне, електроенергію, запчастини та збільшення мінімальної зарплати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ