Депутати просять розглянути питання щодо заборгованості КП «Київський метрополітен» під час засідання РНБО

Через арешт рахунків КП «Київський метрополітен» може зупинитися робота столичної підземки. У зв’язку з цим 23 березня депутати Київради ухвалили звернення до Президента України, Верховної ради, Кабміну, Ради національної безпеки і оборони, передає прес-служба КМДА.

Депутати просять розглянути питання щодо заборгованості КП «Київський метрополітен» під час засідання РНБО.

Справа в тому, що 2009-го року влада Києва уклала договір про купівлю 100 вагонів метро на умовах фінансового лізингу з компанією «Укррослізинг». У період з 2010-го по 2013-й роки Київ заборгував цьому підприємству майже 2 млрд. гривень. За позовом цієї компанії суд заарештував 100 вагонів столичного метро. Днями, згідно з ухвалою суду, виконавча служба заарештувала тепер вже рахунки комунального підприємства «Київський метрополітен».

«Загрозлива ситуація склалася навколо боргу «Київського метрополітену», рахунки якого, як ви знаєте, арештовані за рішенням суду. А це пряма загроза роботі столичного метро. Тобто нас змушують сплатити старі борги, які хтось брав! Це питання дуже важливе для міста, адже щодня півтора мільйона осіб в Києві користуються метрополітеном. Тому не можна допустити, щоби наймасовіший громадський транспорт зупинився», – зазначив мер Києва Віталій Кличко.

Депутат Київради Олександр Харченко вважає, що дії компанії «Украгролізинг» спрямовані на здійснення прямої економічної агресії проти України, оскільки компанія афільована з російськими бізнес-струтурами.

Таким чином, Київрада звертається до парламенту, уряду та РНБО з клопотанням про застосування санкцій по відношенню до ТОВ «Укррослізинг» та надання відповідних доручень ГПУ, СБУ і МВС активізувати розслідування в рамках кримінальних проваджень та порушити нові провадження за фактами, встановленими тимчасовою комісією Київради для запобігання блокуванню роботи комунального підприємства «Київський метрополітен». Відповідне звернення підтримали 89 депутатів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ