Поворозник традиційно пояснив зростання тарифів подорожчанням електроенергії, паливно-мастильних матеріалів та підвищенням «мінімалки»

Після анонсованого київською владою підвищення цін на проїзд у комунальному транспорті одна поїздка обходитиметься у середньому від 6,30 грн до 6,50 грн. Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, передає Офіційний портал Києва.

За його словами, рішення про підвищення тарифів було «нелегким» для міської влади.

«Але ж ми розуміємо: щоби можна було безпечно та якісно їздити в громадському транспорті, потрібно за це й відповідно платити», – сказав він.

Поворозник зауважив, що для підвищення тарифів на проїзд існують об’єктивні причини, зокрема – подорожчання електроенергії, паливно-мастильних матеріалів та підвищення мінімальної заробітної плати.

«Річ у тому, що пасажири не бачать, що відбувається у тому ж КП «Київпастранс». Сьогодні є вільні вакансії у цьому підприємстві для понад 2 тис. осіб. Водій, який працює із раннього ранку до пізнього вечора, має відпочивати два дні, але маючи таку кількість вакансій, «Київпастранс» не може собі такого дозволити. А чому бракує водіїв? Бо низька заробітна плата. Тож із одного боку ціни за проїзд у транспорті «кусаються», а з іншого – близько 10 тисяч працівників «Київпастрансу» та 8 тисяч працівників «Київського метрополітену» працюють понаднормово. Адже ми хочемо, щоби метро починало працювати о 05:00 та закінчувало о 01:00, хочемо нічні маршрути тролейбусів і таке інше. Додаткові кошти, які буде залучено після підвищення, підуть на виплату зарплат, а також оплату паливно-мастильних матеріалів та електроенергії для забезпечення роботи цих двох підприємств», – каже заступник Кличка.

Він окремо додав, що оновлення рухомого складу та започаткування нових маршрутів відбувається винятково за бюджетні кошти, а не за рахунок підвищення тарифів на проїзд.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше столична влада анонсувала, що з 15 липня вартість разової поїздки у підземці зросте до 8 гривень, а в наземному транспорті проїзд подорожчає до 8 гривень з 14 липня.

Мер Віталій Кличко запевняє: заплановане подорожчання все одно є нижчим за собівартість. А непопулярне рішення треба ухвалити, аби уникнути транспортної кризи. Також столичний голова заявив, що влада залишає безкоштовний проїзд для пільговиків.

Депутати від ВО «Свобода» зареєстрували у Київраді проект рішення про заборону підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті столиці, поки не буде запроваджена автоматизована система обліку пасажирів.

13 червня комісія з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала цей проект рішення. Водночас бюджетна комісія всіляко затягує процес розгляду цього проекту рішення.

На 12 липня під стінами Київради запланована акція протесту проти підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті столиці.