Столичний голова заявив, що НАК «Нафтогаз України» шантажує місто

Київ не може взяти на себе мільярдні борги «Київенерго» перед «Нафтогазом», які накопичувалися не один рік.  Про це заявив столичний голова Віталій Кличко. Він повідомив, що готовий судитися з НАК «Нафтогаз України», який відключив понад 3 тисячі будинків Києва від гарячого водопостачання, передає прес-служба мера.

Кличко наголосив, що частина заборгованості перед «Нафтогазом» – це штрафи та пені, що не мають джерела погашення. Більше того, частина  боргу оскаржується в суді. І місто не має права брати на себе заборгованість, точна сума якої  не визначена. І це є предметом судових розглядів. Стаття закону, на якій наполягає «Нафтогаз», –спірна і не може зобов’язати місто взяти тягар мільярдних боргів без детального аналізу. За словами мера столиці, такими є висновки не лише міських фахівців, але й експертів міжнародних аудиторських компаній з «великої четвірки».

«Одна справа – борги киян за спожиту послугу, інша ж справа – штрафи і пені, що є результатом господарської діяльності. Компанія «Нафтогаз», на жаль, вирішила шантажувати киян. Відключили газ допоки борги «Київенерго» не будуть їм повернуті», – сказав Кличко.

«Моя чітка позиція – ми повинні цю конфліктну ситуацію вирішувати в судах. Але кияни не мають бути заручниками такої  ситуації. Ми готові до суду. Але в нас ключова вимога – включіть газ людям», – заявив мер Києва.

Також він додав, що місто готове до конструктивного діалогу.

Крім того, у Кличка розповіли, що наразі завершений перший етап повернення майна «Київенерго» у власність новоствореної комунальної компанії «Київтеплоенерго». Зокрема, в експлуатацію «Київтеплоенерго» передано 65 тисяч одиниць майна та переведено близько 5 тисяч працівників. Зазначається, що підприємство ліквідувало майже тисячу пошкоджень теплових мереж в процесі підготовки до зими та отримало необхідні ліцензії й тарифи для роботи від КМДА і подало необхідні документи для отримання ліцензій в НКРЕКП.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, наприкінці квітня вісім з десяти київських районів залишились без гарячого водопостачання. У КМДА обіцяли, що до 1 червня відповідні служби проведуть гідравлічні випробування. Також будуть укладені договори на газопостачання низки котелень у Святошинському, Шевченківському, Солом’янському, Подільському, Голосіївсьму, Оболонському, частині Дарницького та Печерського районів. Зокрема, йдеться про ті будинки, які неможливо підключити до ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та заводу «Енергія». Однак, станом на 13 червня гаряча вода у кранах киян так і не з’явилась.

Днями у КМДА повідомили, що з 1 серпня весь Київ може залишитися без гарячої води, а з початком опалювального сезону – і без тепла.

Як відомо, у столиці створили комунальне підприємство «Київтеплоенерго», яке стало надавачем послуг гарячої води і теплопостачання замість «Київенерго».

У «Нафтогазі» заявили, що готові до постачання газу, але за умови, що нове комунальне підприємство перебере на себе не лише активи «Київенерго», але і його заборгованість.

У КМДА кажуть, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед «Нафтогазом».

6 червня депутати Київради проголосували за звернення до НАК «Нафтогаз України» з вимогою негайно підписати договір на постачання газу з КП «Київтеплоенерго» для відновлення гарячого водопостачання киянам.