Минулих вихідних через сильний дощ Київ вчергове затопило

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що влада розробить план ефективних заходів з попередження підтоплень. Також є ідея створити спецпідрозділ, який би опікувався зливовою каналізацією. Про це міський голова заявив на засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА. Про це повідомляє прес-служба Кличка.

«Причини підтоплень є комплексними. Це і недотримання будівельних норм під час проведення будівельних робіт, недостатня пропускна спроможність існуючої дренажної системи, не завжди якісна експлуатація таких мереж та інші. Очевидно, ми маємо справу, зокрема, і з наслідками зміни клімату», – сказав мер.

Він додав, що, на думку фахівців Гідромедцентру, є всі підстави очікувати, що несприятливих погодних явищ буде більше, а їхній вплив на місто – ще більше негативним.

«Кличко також дав доручення керівнику КК «Київавтодор» упродовж 5-ти днів надати пропозиції щодо доцільності створення окремого профільного підрозділу в складі комунальної корпорації, який опікуватиметься утриманням і контролем функціонування систем зливової каналізації», – повідомили у прес-службі.

Також «Київавтодор» має перевірити виконання технічних умов, наданих забудовникам в частині облаштування на об’єктах дощової каналізації.

Департаменту благоустрою Кличко доручив провести обстеження місць, де відбувається прокладання інженерних мереж, а Управлінню з надзвичайних ситуацій спільно з ДСНС – перевірити, чи захищені торгівельні центри від потрапляння дощових стоків та чи можуть забезпечити безпеку відвідувачів.

«Після цього ми разом ухвалимо низку рішень. Порушникам правил вони не сподобаються. Але, це не гра. Внаслідок негоди могли постраждати люди. Тому ми повинні здійснити всі необхідні заходи, щоб мінімізувати можливі наслідки надзвичайних ситуацій».

Як відомо, минулими вихідними через сильний дощ Київ вчергове затопило. Зокрема, водою залило вулицю Еспланадну поруч із торговельно-розважальним центром Gulliver. На вулиці Антоновича асфальт проломився і утворилася величезна яма. Крім цього, 19 серпня жителів району Виноградар вранці чекало «море» під вікнами. За адресою проспект Правди, 88, 88а автівки грузли у величезних калюжах і болоті. На проспекті Перемоги, 91 на проїжджій частині утворилася «річка» зі сміттям і листям.