Через зміни клімату потужні залпові зливи стануть звичайним явищем для України

Внаслідок негоди у ніч на 19 серпня на вулиці Антоновича в Києві провалився асфальт та утворилися величезні ями. У КМДА пояснюють, що на цьому місці прокладали тепломережу та вирили котловани – попадання в них води і призвело до пошкодження дорожнього покриття. Про це повідомив у понеділок заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв, передає Информатор

За його словами, після трьох злив, які накрили місто минулого тижня, можна зробити певні висновки. Після консультації з метеорологами стало відомо, що подібні залпові зливи траплятимуться у столиці регулярно через зміни клімату на планеті й стануть однією з характерних особливостей літа.

«Комісія визначає причини і технологічні порушення на ділянці, а також формує кошторис винуватцям цієї ситуації – приватним забудовникам і підрядникам, щоби вони оплатили збитки», – уточнив директор комунальної корпорації «Київавтодор» Олександр Густелєв.

У мерії обіцяють працювати над проблемою зливових стоків.

«Ми будемо працювати як над оперативною реакцією на негоду, так і над модернізацією стоків. Одна з сьогоднішніх проблем – нездатність зливових стоків впоратися з величезною кількістю води. Тут потрібні інші інженерні підходи. Це стосується проблемних місць: станції «Лівобережна», вулиці Олени Теліги, станції «Дорогожичі», – уточнив Пантелєєв.

Як відомо, минулими вихідними через сильний дощ Київ вчергове затопило. Зокрема, водою залило вулицю Еспланадну поруч із торговельно-розважальним центром Gulliver. На вулиці Антоновича асфальт проломився і утворилася величезна яма. Крім цього, 19 серпня жителів району Виноградар вранці чекало «море» під вікнами. За адресою проспект Правди, 88, 88а автівки грузли у величезних калюжах і болоті. На проспекті Перемоги, 91 на проїжджій частині утворилася «річка» зі сміттям і листям.