Згідно із законом, за відсутності гарячого водопостачання вважається, що люди гріють воду на газовій плиті, тому йде донарахування за блакитне паливо

Влада рекомендує киянам встановлювати газові лічильники, щоби уникнути додаткових нарахувань за блакитне паливо через відсутність гарячої води. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, передає Українська правда.

За його словами, існує законодавча норма, згідно з якою за відсутності гарячого водопостачання вважається, що люди догрівають воду, користуючись газовою плитою, тому йде донарахування за газ. Це відбувається щороку.

«Змінити її (норму, – ред,) ми не можемо», – зазначив Пантелеєв.

За його словами, єдиний вихід уникнути донарахувань – встановити газовий лічильник.

Пантелеєв також додав, що встановити лічильники до кінця 2021 року за програмою, затвердженою НКРЕКП, має «Київгаз». За 2018 рік було встановлено 22 тисячі лічильників. За даними КМДА, 316 тисяч столичних квартир не мають лічильників.

Як відомо, «Київгаз» у платіжках для жителів столиці донарахував плату за всі місяці відсутності гарячої води попри те, що велика кількість споживачів користується електричними бойлерами. В платіжках газопостачальник пояснює споживачам, що корегування проводиться «на підставі акту теплопостачальної компанії, в якому фіксується строк відсутності гарячої води».