Під час реєстрації пільговиком своєї поїздки гроші з «Картки киянина» не стягуються

У столиці впроваджують реєстрацію поїздок пільгових категорій громадян за допомогою «Картки киянина» у наземному громадському транспорті. Аналогічна система обліку з 2016 року діє у київському метрополітені. Під час реєстрації пільговиком своєї поїздки гроші з картки не стягуються. Про це йдеться у повідомленні прес-служби КМДА.

За словами першого заступника директора Департаменту соціальної політики Світлани Устименко, Київ – єдине місто в Україні, яке передбачає у своєму бюджеті кошти на відшкодування пільгового проїзду.

«Лише чіткий облік надасть нам можливість цільового використання тих коштів, які передбачені у бюджеті Києва. Те, що ми можемо чітко бачити, кому скільки коштів виділяти, дає можливість економії та використання коштів на ті цілі, які для киян є важливими», – підкреслила вона.

На сьогодні у наземному громадському транспорті встановлені валідатори, за допомогою яких здійснюється облік пільгових категорій громадян, що користуються цим видом транспорту.

Одним із способів оплати проїзду у рамках впровадження системи електронного квитка є муніципальна картка «Картка киянина». Наразі емітована 781 тисяча карток, з них 680 тисяч – пільговики. Для реєстрації проїзду необхідно піднести картку до валідатора у наземному транспорті. На екрані висвітиться напис «Картка дійсна». Для проходу через турнікет у метрополітені необхідно піднести картку до зчитуючого поля на турнікеті та дочекатися напису «Прохід дозволено.

У разі наявності пільги, під час валідації картки киянина кошти не знімаються. Картка виключно реєструється у системі для коректного обліку пасажиропотоку та компенсації витрат на перевезення підприємствам-перевізникам.

Нагадаємо, що отримати картку киянина пільговики можуть у будь-якому відділенні «Ощадбанку». Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та документ що підтверджує статус пільговика. Упродовж 4-7 днів картку оформлюють та видають пільговику безкоштовно.