З 15 липня КМДА вирішила підняти вартість проїзду в громадському транспорті до 8 гривень. Водночас посадовці не надали належних економічних обґрунтувань такого рішення

Бюджетна комісія Київради 19 червня розглядала «свободівський» проект рішення про заборону підвищення тарифів на проїзд в комунальному транспорті загального користування до запровадження електронного квитка і публічного незалежного аудиту діяльності комунальних підприємств транспорту.

Раніше проект фракції ВО «Свобода» вже розглянула профільна транспортна комісія Київради і схвалила його. Водночас влада вирішила все ж таки почати його блокувати.

Як повідомляє у Фейсбуці громадський активіст Олександр Солонько, у вівторок провладні депутати на засіданні бюджетної комісії почали всіляко затягувати процес розгляду.

«Спочатку, намагалися не допустити включення проекту в порядок денний під надуманим приводом: начебто, не було інформації чи надходив проект на комісію. Хоча зареєстровано було документ ще 25 травня. Тож, керівники комісії точно мали знати про нього. Тим більше, що основна комісія його на даний час уже розглянула. Коли депутатам таки вдалося добитися включення питання в порядок денний, представники влади почали впиратися і шукати будь-які причини аби не підтримувати проект. Після палких дискусій комісія все ж вирішила питання перенести на наступне засідання уже з залученням низки департаментів КМДА», – повідомив Солонько.

Бюджетна комісія Київради затягує розгляд проекту рішення щодо заборони підвищувати тариф на проїзд

БЮДЖЕТНА КОМІСІЯ КИЇВРАДИ ЗАТЯГУЄ РОЗГЛЯД ПРОЕКТУ РІШЕННЯ "СВОБОДИ" ЩОДО ЗАБОРОНИ ПІДНЯТТЯ ТАРИФІВ НА ПРОЇЗД У КИЄВІНагадаємо, що КМДА без будь-яких економічних обгрунтувань збирається підвищити тариф на проїзд у комунальному транспорті до 8 гривень з 15 липня. Фракція "Свободи" зарєструвала проект рішення, який забороняє це робити, але провладні депутати відмовляються його підтримувати. Депутати-свободівці Петро Кузик та Прохор Антоненко на бюджетній комісії намагаються донести до представників більшості про важливість цього документу.Основні тези нашого проекту рішення:- проведення публічного аудиту комунальних підприємств транспорту, щоб кияни змогли наочно оцінити ефективність роботи найнятих ними менеджерів;- запровадження електронного квитка, щоб зробити оплату за проїзд зручною та прозорою і забезпечити усунення корупційної складової в процесі збору оплати, тощо.

Gepostet von ВО "Свобода" Київ am Dienstag, 19. Juni 2018

Як відомо, КМДА з 15 липня 2018 року вирішила підняти вартість проїзду в громадському транспорті до 8 гривень. Водночас посадовці не надали належних економічних обґрунтувань такої зміни вартості проїзду.

«Відсутня точна інформація про кількість пасажирів, які їздять у наземному транспорті, зокрема скільки пільговиків. Це породжує корупцію із коштами, які виділяються на проїзд пільгових категорій населення. Міська влада впродовж декількох років обіцяла впровадити адекватну систему обліку, однак станом на момент оприлюднення інформації щодо підняття вартості проїзду в громадському транспорті, вона так і не була введена.  Тому було прийнято рішення почати тиснути на владу з метою вирішення цих проблем. І це лише перший і проміжний проект, метою якого є впорядкування проблем комунального транспорту. Проте, столична влада не налаштована на це. Більше того, вдається до спроб банально блокувати подібні ініціативи», – наголошує Олександр Солонько.

Нагадаємо, наприкінці травня депутати-«свободівці» зареєстрували у Київраді проект рішення «Про введення заборони на підвищення тарифів на міських маршрутах загального користування у м. Києві до впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду та проведення повного незалежного публічного аудиту комунальних підприємств «Київський метрополітен»та «Київрастранс». 13 червня комісія з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала цей проект рішення.