У Латвії 53% керівних посад займають жінки, і це найвищий показник серед країн Євросоюзу

На підприємствах Європейського Союзу 35% керівних посад займають жінки. Причому представниці прекрасної статі отримують у середньому на 23,4% нижчу заробітну плату. Про це свідчать дані Eurostat.

У цілому, в ЄС майже 7,3 млн. осіб займають керівні посади на підприємствах із десятьма або більшою кількістю працівників. Серед керівників – 4,7 млн. чоловіків (65%) і 2,6 млн. жінок (35%).

У Латвії 53% керівних посад займають жінки, і це найвищий показник серед країн Євросоюзу. За нею йдуть Болгарія та Польща (44%), Ірландія (43%), Естонія (42%), Литва, Угорщина та Румунія (41%), а також Франція і Швеція (по 40%).

Менше чверті менеджерів-жінок у Німеччині, Італії та на Кіпрі (всі по 22%), в Бельгії та Австрії (23%), а також у Люксембурґу (24%).

Статистичні дані також свідчать, що жінки, які займають керівні посади на підприємствах в країнах ЄС, заробляють на 23,4% менше, ніж чоловіки.

Гендерний розрив в оплаті праці на керівних посадах є найменшим у Румунії, далі йдуть Словенія, Бельгія та Болгарія.

На противагу цьому, жінка-менеджер заробляє приблизно на третину менше, ніж її колега-чоловік в Угорщині, Італії та Чехії, і приблизно на чверть менше – в Словаччині, Польщі, Австрії, Німеччині, Португалії, Естонії та Великій Британії.

Автори дослідження зазначають, що цей розрив в оплаті праці пов’язаний з низкою юридичних, соціальних і економічних факторів, що виходять далеко за рамки одного питання про рівну оплату за однакову працю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ