Політолог пояснив, чому Захарченко несподівано зробив різку заяву на адресу Януковича

Ватажок так званої ДНР Олександр Захарченко не вперше забороняє в’їзд Януковичу та іншим представникам Партії регіонів на територію псевдореспубліки. Таку думку у коментарі 24 висловив очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Нагадаємо, напередодні ватажок «ДНР» Олександр Захарченко хоче заборонити екс-президенту України Януковичу та колишньому Прем’єр-міністру Миколі Азарову в’їзд на тимчасово окуповані території Донбасу.

За словами Фесенка, причина у тому, що Захарченко та ватажок «ЛНР» Ігор Плотницький не хочуть віддавати свою владу. І Янукович в якості керівника Донбасу їм не потрібен.

Зокрема, експерт нагадав, що подібне «рішення» було іще 2016 року. До того ж, заборонили в’їзд, крім Януковича, колишньому главі адміністрації Андрієві Клюєву, олігарху Рінату Ахметову і наближеному до екс-президента Сергієві Курченку.

Політолог запевнив, що нинішня заборона збігається з інтересами і Захарченка з Плотницьким, і деяких «веж Кремля».

«По-перше, Янукович серйозно втратив свою підтримку в Донецькій області. По-друге, в Кремлі є недовіра до Януковича. Він повинен грати свою роль і не виходити за рамки сценарію. Екс-чиновників тримають у резервації і не випускають звідти. Повертати їх в Донбас ніхто не хоче», – підкреслив фахівець.

Утім, додав він, не слід виключати імовірності, що Віктор Янукович чи хтось із його оточення могли здійснити спробу повернутися на Донбас, щоб відновити свою «легітимність».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ