Речниця МЗС РФ каже, що українські прапори можуть з’явитися лише над будівлею генерального консульства

1 липня з нагоди Дня Військово-Морських сил ЗСУ в своєму привітанні президент Петро Порошенко пообіцяв, що державний прапор на українських кораблях знову замайорить у бухтах нині окупованого росіянами Севастополя. У МЗС Росії прокоментували цю заяву глави Української держави.

Слава Військово-Морським Силам ЗСУ!

Від імені Українського народу щиро дякую усьому особовому складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України за відданість військовому обов’язку, мужність та героїзм.Вірю, що спільними зусиллями ми відродимо та примножимо морську славу України, а Державний Прапор на наших кораблях знову замайорить у бухтах українського Севастополя.Бажаю усім нам рішучості та наполегливості на шляху до нашої великої перемоги.Слава Військово-Морським Силам Збройних Сил України! #ЗСУ #НоваАрмія

Gepostet von Петро Порошенко am Samstag, 30. Juni 2018

Зокрема, офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що Петро Порошенко, говорячи про намір підняти українські прапори в окупованому Севастополі, можливо мав на увазі відкриття там генерального консульства.

«Я, наприклад, бачу, що президент України рухається в напрямі більшої реалістичності. Виходжу з того, що, заявляючи про намір підняти в Севастополі прапор України, президент України, можливо, має на увазі відкриття там генерального консульства. Не бачу в цьому нічого негативного. Нормальна дипломатична практика, яку, звісно, має бути оформлено відповідно. Ми до цього готові», – цитує Захарову прес-служба МЗС РФ.

Водночас, за її словами, генеральне консульство Україна може відкрити в окупованому Криму «за згодою Російської Федерації».

«Нехай піднімають там прапор. Не думаю, що кримчани будуть проти», – підкреслила речниця МЗС РФ.