ООН надала офіційну фотокопію заяви Януковича від 1 березня 2014 року з проханням ввести війська РФ в Україну

Ані адміністрація президента РФ, ані парламент не отримували листа від екс-президента України Віктора Януковича з проханням ввести російські війська в Україну. Про це йдеться у листі Генпрокуратури РФ, що його оприлюднив у Facebook Генпрокурор України Юрій Луценко.

Крім того, Генпрокуратура РФ у листі до українського відомства заявляє, що будь-які заяви Януковича не були підставою для звернення президента РФ Владіміра Путіна до Ради Федерації про дозвіл на використання російських військ в Україні.

Прийшов лист від Генпрокуратури РФ. Пишуть, що ні Адміністрація Президента РФ, ні Совєт Федерації РФ не отримували ніяк…

Posted by Юрій Луценко on Thursday, 9 March 2017

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше до журналістів потрапив лист екс-президента-втікача Віктора Януковича до лідера РФ Владіміра Путіна, датований березнем 2014 року.

У листі політик просить президента РФ ввести війська на територію країни «для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України».

«Як законно обраний Президент України заявляю. Події на Майдані, незаконне захоплення влади в Києві, привели до того, що Україна опинилася на порозі громадянської війни. У країні панують хаос і анархія, життя, безпека і права людей, особливо на південному сході і в Криму – під загрозою. Під впливом західних країн здійснюється відкритий терор і насильство, люди переслідуються за політичними та мовними ознаками.

У зв’язку з цим звертаюся до Президента Росії В.В. Путіна з проханням використати Збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності і захисту населення України», – під таким текстом стоїть підпис Януковича.

За даними видання, це саме той лист, який постпред РФ при ООН Віталій Чуркін (нині покійний) 4 березня представив на екстреному засіданні Ради безпеки організації, скликаному з ініціативи Москви.

Пізніше головна військова прокуратура отримала від ООН офіційну фотокопію заяви екс-президента Віктора Януковича від 1 березня 2014 року з проханням ввести війська Російської Федерації в Украіну.

Водночас в лютому 2017 року Янукович заявив, що не звертався до Путіна з проханням ввести війська.

Як відомо, 1 березня 2014 року Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Путіна та дала згоду на введення російських збройних сил на територію українського Криму, куди за два тижні до цього зайшли російські військові без опізнавальних знаків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ