Сплачувати курортний збір повинні всі, хто перебуває у готелях, квартирах і приватних будинках довше 24 годин

З часів анексії Крим, як відомо, славиться провальними курортними сезонами та занепадом туристичної галузі, однак Кремль вирішив підзаробити на окупованому українському півострові. 

Міністерство РФ у справах Північного Кавказу розробило законопроект, згідно з яким пропонується стягувати до 100 рублів на добу в Алтайському, Краснодарському й Ставропольському краях, а також у Криму, пише РБК.

Поточна версія документу передбачає широке коло платників збору, включаючи туристів, які зупиняються у фізосіб, і працівників у відрядженні. Нововведення не стосуватиметься лише пільгових категорій громадян.

Курортний збір стягуватимуть в «об’єктах розміщення» – готелях, у індивідуальних підприємців та зареєстрованих у податковій службі фізосіб, які надають готельні послуги чи послуги з тимчасового розміщення приїжджих. Регіональна влада включить таких операторів до спеціального реєстру та зобов’яже регулярно звітувати про отримані й перераховані у бюджет кошти.

Сплачувати збір повинні всі, хто перебуває у готелях, квартирах і приватних будинках довше 24 годин. Звільнити від курортного збору запропоновано, зокрема, Героїв СРСР і Росії, повних кавалерів ордена Слави, учасників та інвалідів Вітчизняної війни, чорнобильців, та інвалідів I і II груп, а також дітей до 18 років і студентів. Крім того, плату не братимуть з людей, які постійно живуть і працюють на «території експерименту», а також мають там власне житло.

Передбачається, що експеримент із запровадження курортного збору триватиме 5 років: з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2022 року.

Максимальну суму платежу запропоновано встановити в розмірі 100 рублів за кожну добу. Водночас залежно від сезону, тривалості перебування на курорті, значення й місцезнаходження курорту величину збору буде дозволено знижувати до нуля. Наприклад, Крим пропонує обмежити період збору трьома літніми місяцями.

Екс-міністр курортів і туризму Криму Алєксандр Лієв вважає, що запровадження курортного збору покаже реальну кількість росіян у Криму.

«І Путіну доведеться доплачувати за інших росіян. Тому що декларовані ними 6 мільйонів людей перетворяться в реальний 1 мільйон росіян, які приїжджають до Криму. Зібрати навіть із цього мільйона повністю не вийде, тому що частина цього потоку досі селиться в приватних домоволодіннях, які працюють «у тіні», – уточнив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ