Практично вся територія затонулого міста розкрита – оборонна вежа і стіни, квартали житлової забудови

В анексованому Криму російські археологи незаконно вивчають античне місто Акра, яке частково пішло під воду. В експедиції на березі Чорного моря в селищі Завітне беруть участь Чорноморський центр підводних досліджень, Ермітаж, Інститут матеріальної історії та Російське географічне товариство, повідомляє Kerch.com.ru.

Щороку рельєф дна змінюється, цьогоріч практично вся територія затонулого міста розкрита: оборонна вежа і стіни, квартали житлової забудови. Серед останніх знахідок – бронзовий виріб: чи то пряжка, то чи підвіска.

Археологи виявили кілька таврованих гераклейських амфор, Синопську амфору з тавром, дерев’яний гребінь. Вік артефактів не виходить за межі IV сторіччя до нашої ери.

За останні шість років археологи почали з нуля створювати план стародавнього міста. За їхнім висновком, Акру заснували внаслідок внутрішньої колонізації Боспору і побудували за гіпподамовою системою – паралельні і перпендикулярні вулиці.

Дослідження Акри триватиме до 10 серпня, про результати планують повідомити на конференції «Керченська археологія. Історія Боспору».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ