Студентів Криворізького коледжу змушують голосувати за місцем навчання

Студентів Криворізького коледжу Національного авіаційного університету керівництво навчального закладу змушує голосувати на виборчих дільницях, розташованих в коледжі, незалежно від місця реєстрації. Про таке інформує Хвиля.

Число студентів коледжу, які можуть проголосувати, становить близько 2,5 тис осіб.

Криворізькі активісти і журналісти впевнені, що це робиться для того, щоби маніпулювати виборчими бюлетенями студентів і фальсифікувати результати виборів Президента в окрузі №33.

Раніше у Центрально-Міському районі Кривого Рогу в порушення чинного законодавства було змінено адресу окружної виборчої комісії №33 з вул. Свято-Миколаївська, 27 на вул. Туполєва 1 (приміщення Криворізького коледжу Національного авіаційного університету).

Підставою для зміни адреси ОВК №33 стало не рішення сесії Центрально-Міського району, а звернення п’яти депутатів, близьких до нардепа від БПП Костянтина Усова. Вони написали лист на адресу голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка. Після чого ДОДА 14 лютого 2019 року звернулася в ЦВК з пропозицією про зміну адреси окружної виборчої комісії в 33-му окрузі. Між зверненням депутатів і реакцією ДОДА не пройшло і кількох годин.

Згідно із законом «Про вибори Президента України», перенесення адреси ОВК можливе в двох випадках: 1) не менше ніж за 200 днів до моменту голосування 2) у разі фізичної неможливості роботи ОВК за старою адресою, наприклад, ОВК по 105 округу перенесли з тимчасово непідконтрольного Луганська в Щастя.

Раніше криворізькі ЗМІ повідомляли, що народний депутат від 33-го округу, член фракції БПП «Солідарність» Костянтин Усов підозрюється в організації в Кривому Розі масових фальсифікацій результатів виборів на користь чинного Президента України Петра Порошенка.