Діти
Пекін має намір обмежувати народжуваність в довгостроковій перспективі

Влада Китаю збереже обмеження на кількість дітей. Офіційний Пекін має намір обмежувати народжуваність «в довгостроковій перспективі – щонайменше на 20-30 років», повідомляє Reuters.

Зі слів чиновників, старіння населення є глобальною проблемою і неминучою тенденцією суспільного розвитку. Однак основна проблема, що стоїть зараз перед КНР, – «не збільшення кількості робочої сили, а поліпшення її якості».

Місцеві ЗМІ повідомляють, що якщо в країні діти у віці до 14 років становлять 15-18% від чисельності населення – це вважають «дуже низькою народжуваністю». Якщо менше 15% – то це «вкрай низька народжуваність».

За даними комісії з планування сім’ї, в 2014 році кількість дітей цієї вікової категорії в країні була 16,5% населення, що значно нижче за середньосвітовий показник – 26%.

Через 10 років кількість жінок у найсприятливішому для народження віці (від 23 до 28 років) в країні скоротиться на 44,3%. Кількість дітей у віці до 14 років зменшиться на 10%, і стане набагато меншою навіть за рівень «вкрай низької народжуваності».

Фахівці в галузі демографії пояснюють, що це відбувається за інерцією і триватиме ще певний час. У 60-х роках населення КНР почало старішати. За оцінками експертів, скоро рівень смертності значно перевищить рівень народжуваності. Після цього швидкість скорочення населення у Китаї стане «небувалою в історії».

Читайте: Китайцям дозволили мати двох дітей

БЕЗ КОМЕНТАРІВ