Як заявили у компанії-перевізнику, щоби маршрутки нормально працювали і водії не виїжджали на заробітки, проїзд має коштувати як у Польщі – 30 гривень

Після підвищення вартості проїзду в комунальному громадському транспорті ціни піднімуть і приватні перевізники. Зокрема, з 22 липня, проїзд в маршрутках № 442, 442-д у Києві коштуватиме 5 і 6 гривень. Про це пише видання Сегодня.

Перевізники пояснюють, що вони пішли на такий крок з кількох причин. Зокрема, через зменшення пасажиропотоку, зростання витрат на обслуговування маршрутних автобусів та відтік професійних водіїв на заробітки до Європи.

«Раніше ми заявляли, що будемо вивчати ситуацію після подорожчання проїзду в комунальному транспорті. А саме: чи збільшиться пасажиропотік на наших маршрутках. На жаль, збільшення кількості пасажирів ми не спостерігаємо. Навпаки, вона зменшилася. Друга причина – у нас багато водіїв їдуть на роботу до Європи, в основному до Польщі. У нас вже виїхали четверо водіїв. На всіх маршрутах не вистачає водіїв. І якщо ми зараз не ухвалимо кардинальних рішень з приводу збільшення їм зарплати, то до осені у нас не залишиться водіїв, і возити пасажирів буде просто нікому! В інших перевізників вже поїхали до 50% шоферів. У Польщі, наприклад, проїзд коштує 1 або 1,5 євро. Тому, щоби маршрутки нормально працювали і водії не виїжджали, а ми могли закуповувати нові автобуси, проїзд повинен коштувати як в Польщі – 30 гривень. Поки у нас проїзд в шість разів менше. Природно, що водії хочуть заробляти більше та їдуть на роботу туди», – пояснив Микола Бацан, директор компанії-перевізника.

Ще одна причина підвищення плати за проїзд полягає в тому, що запасні частини і обслуговування маршрутних автобусів дорожчають.

Як наголошують у КМДА, даний перевізник просто зрівняв вартість проїзду з тарифами у міському транспорті. Однак підвищення вартості проїзду в інших маршрутках варто очікувати з осені. Також чиновники погодилися з тим, що відтік професійних водіїв в Європу впливає на тарифи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ