На заводах відходи сортуватимуть, але не спалюватимуть

У Києві планують збудувати п’ять нових центрів для роботи з твердими побутовими відходами. Варто зазначити, що спалення ТПВ на заводах не передбачається. Про це йдеться у повідомленні на сайті міської влади.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, Київ планує зменшувати кількість сміття, що захоронюється, та збільшити штрафи за самовільне скидання відходів щонайменше у 10 разів (зараз штраф сягає 1700 гривень).

«Щороку в столиці утворюється понад 1,2 мільйонів тонн твердих побутових відходів, і лише 11% сортуються та направляються на переробку. Близько 22% спалюється на заводі «Енергія». Все інше – йде на захоронення на полігони. Ми орієнтуємося максимально переробляти сміття», – наголосив чиновник.

Для будівництва нових центрів вже визначили п’ять локацій, що можуть стати потенційними майданчиками. Йдеться про ділянки біля заводу «Енергія», поруч із  ТЕЦ 6, біля полігону № 1, дві ділянки на Київщині – в північно-західному напрямку та на півдні області.

Основними завданнями центрів стане сортування сміття на: ресурсоцінні компоненти (пластик, папір, скло, залізо тощо), біомасу та те, що може використовуватися як альтернативне паливо.

Читайте: Сміття Садового дісталося Чорнобиля (фото)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ