У столиці хочуть значно збільшити штрафи за куріння у неналежних місцях

20 квітня, Київрада ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради України і Кабінету Міністрів із пропозицією посилити відповідальність за куріння тютюнових виробів та кальянів у заборонених місцях. Про це повідомляє прес-служба Київради.

Згідно з чинним законодавством, існує перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених місць. Так, сумарна площа відведених для куріння місць не повинна перевищувати 10% від загальної площі споруди чи приміщення. Окрім того, місця для куріння повинні буди обладнані витяжною вентиляцією.

Проте, підкреслили депутати, ресторанні заклади нерідко нехтують обмеженнями, надаючи, в тому числі, послуги з куріння кальянів.

«Аби виправити ситуацію, напрацьовано відповідне рішення, яке пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», – ідеться у повідомленні Київради.

Таким чином, пропонується підвищити штрафи за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях від 50 до 100 разів.

«Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17 тисяч гривень. Щодо юридичних осіб, максимальна цифра – 20 тисяч», – зазначила ініціатор проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Вона наголосила, що такі розміри штрафів насправді не є великими, у провідних країнах світу вони значно вищі.

«Наприклад, якщо прив’язуватись до гривні, в Ірландії такий штраф становить 86 тисяч гривень, в Азербайджані – від 10 до 25 тисяч гривень, у Франції – від 12 до 21 тисячі, в Німеччині – 28 тисяч гривень», – розповіла депутатка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ