20 листопада в Києві має відбутися антиукраїнський захід, спрямований на дискредитацію України, що отримав назву Форум національних меншин. Про це у своєму блозі пише політичний аналітик і громадський активіст Олександр Солонько.

За його словами, за шаблонними фразами про «політичні партії, експертів, представників міжнародної спільноти і національних меншин» прописаний в кремлівському стилі шаблон».

«Одним з організаторів виступає партія «Розумна сила», яку називають проектом представників «Сім’ї» Януковича – екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та екс-віце-прем’єра Олександра Арбузова. Серед спонсорів цієї «кишеньково-регіональної» партії нібито є й колишній перший заступник голови Верховної Ради та екс-керівник Державної митної служби комуніст Ігор Калетник. Партію очолює уродженець Красноармійська Донецької області, колишній заступник начальника департаменту фінансової та економічної безпеки МВС Олександр Соловйов, який успішно працював під керівництвом Захарченка», – зазначає Солонько.

Серед гостей форуму є депутати Європарламенту: Марта Деметер (Márta Demeter) з Угорщини, Румен Гечев (Rumen Gechev) з Болгарії, Міхал Марусік (Michal Marusik) – депутат від Польщі (який, до слова, голосував проти надання Україні «безвізу»), Анна Марія Міранда Пац (Ana Maria MIRANDA PAZ) – депутат від Іспанії.

Організатори заходу підготували проект резолюції, згідно з яким, вони вимагають «укласти договір між кожною національною общиною і Кабінетом міністрів, в яких чітко прописати і розмежувати повноваження соціально-економічного, управлінського, гуманітарного, освітнього характеру, які мають бути передані на рівень місцевої влади».

«Ну привіт, пане Медведчук! Думав, тебе тут ніхто не прочитає між рядків? Це суто медведчуківська модель. Нещодавно одна політична сила намагалася провести подібне через місцеві ради по України, в тому числі, в Києві. Уявіть собі, що пан Кернес у Харкові отримав таку опцію: поки не буде укладено договір з Кабміном про повноваження, він не сплачує в бюджет податків, а місцеві владні структури не підпорядковуються центру. Уявили? Або деякі райони Закарпаття. Це відверта робота на розвал України», – зазначає активіст.

Солонько також наголошує, що організатори так званого Форуму національних меншин України відверто маніпулюють даними навіть на стадії підготовки. Зокрема, брешуть про національний склад населення України.

«Так, вони стверджують, що в України 14 мільйонів чоловік – це нацменшини. Очевидно, що нічого спільного з реальністю це не має, проте, робота йде, в тому числі, на інформаційний простір інших країн, зокрема ЄС. Імовірно, що там більше шансів знайти людей, які в це повірять. Хоче це повна маячня. У березні 2017 року чотири провідних українських соціологічних центри (КМІС, Рейтинг, СОЦІС і Центр ім. Разумкова) провели широке опитування громадської думки, в якому взяло участь 14 тис. респондентів. Тоді понад 90% громадян назвали себе українцями», – нагадує Солонько.

Він також підкреслює, що в Україні не має бути обмежень для нацменшин. Проте, подібні процеси не мають відбуватись за рахунок державного суверенітету.

«Якщо такі форуми збираються для того, щоб відстояти чиєсь «право» здіймати над українськими містами прапори інших держав і закликати до розколу України, на це має бути відповідна реакція. І здерті з установ стяги – це найменше, що має бути зроблено. Фактично в центрі Києва відбудеться захід, метою якого є легітимація демонтажу української державності. Мета організаторів – Україна без українців. Мовляв, усі тут мають права крім самих українців. Все має свою межу і вона була перейдена в лютому 2014 року без можливості повернення. Ми або засвоїмо ці уроки або ні. Якщо ні, то втратимо державу», – резюмує Олександр Солонько.

Нагадаємо, 12 листопада у закарпатському місті Берегове  протестувальники під час акції зняли прапор Угорщини з будівлі міської ради. Учасниками акції були представники партії ВО «Свобода», Всеукраїнської громадської організації «Сокіл», прихильники добровольчого батальйону «Січ» (сформований здебільшого зі свободівців) тощо. Згодом правоохоронці забрали прапор і повісили його назад.

Офіційний Будапешт вимагає притягнути до відповідальності націоналістів, які зняли угорський прапор з міськради Берегового Закарпатської області.