Уродженець та мешканець Донецька планував отримати інформацію про особовий склад, забезпечення, дислокацію, озброєння військових частин та з’єднань ЗСУ та Нацгвардії

У Службі безпеки України повідомляють, що затримали в Києві агента спецслужб Російської Федерації, який намагався отримати таємну військову документацію та завербувати представника Міністерства оборони. Про це повідомляє  прес-центр СБУ.

«Уродженець та мешканець Донецька, час від часу перебуваючи у Києві, за завданням російських спецслужб мав намір отримати інформацію про особовий склад, забезпечення, дислокацію, озброєння та переміщення вздовж лінії розмежування військових частин та з’єднань ЗСУ та Нацгвардії», – йдеться в повідомленні.

За даними СБУ, чоловіка також цікавило постачання до України військового озброєння і техніки країнами-членами НАТО, проведення українсько-американського навчання «СІ Бриз-2017», установчі дані про офіцерів – інструкторів ЗС США, які здійснюють підготовку українських військовослужбовців.

«Для цього шпигун встановив конфіденційні стосунки з колишнім офіцером ЗС України. Через нього він хотів за винагороду отримати таємні матеріали, що циркулюють в Генеральному штабі ЗСУ, та установчі дані на посадовців Міноборони, які мають доступ до інформації закритого характеру», – наголошують у відомстві.

Затриманому повідомили про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Матеріали справи направлені до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ