Сьогодні КСУ розпочинає розгляд подань щодо конституційності закону про люстрацію / Фото прес-служби ВО «Свобода»

4 липня об’єднані націоналісти партії «Свобода» пікетують Конституційний Суд України, щоби захистити закони про люстрацію та декомунізацію. Про це повідомляє прес-служба політсили.

Під час акції протесту народний депутат України, «свободівець» Андрій Іллєнко заявив: «Зараз влада намагається перевірити, чи ми будемо терпіти і чекати, чи ми будемо боротися: на вулиці, в судах, на виборах і в парламенті за те, щоби московська агентура не стала знову на керівні позиції в країні. Ми не дозволимо згортати ті нечисленні закони, які були ухвалені попередньою владою».

За його словами, закони про люстрацію та декомунізацію не діють так, як мали би діяти насправді, але важливий символізм.

«Якщо ці закони скасуються – це сигнал про те, що згортається все те, за що ми боролися на Революції гідності та після неї. Вони перевіряють, наскільки швидко і дієво ми реагуємо. Ми прийшли показати, що будемо реагувати на кожен їх ворожий крок. Нам доведеться зробити ще дуже багато роботи, щоб запобігти реваншу. Але ми нікуди не тікаємо з країни: будемо тут і будемо боротися до повної перемоги», – заявив Іллєнко.

Як відомо, сьогодні КСУ розпочинає розгляд подань щодо конституційності закону, згідно з яким високопосадовцям часів Віктора Януковича заборонено обіймати посади в органах державної влади.