Лідером злочинного угруповання є громадянин РФ

Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією затримали учасників організованого угруповання, причетних до низки розбійних нападів на комерційні структури та торгівлі зброєю. Про це інформує прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що група зловмисників отримувала «завдання» від замовників для залякування бізнес-конкурентів у Києві та області. Зокрема, учасники угруповання впродовж 2018 року здійснили постріли з гранатометів по об’єктам комерційної нерухомості, зокрема ПрАТ ХК «Київміськбуд», та підпал елітних автомобілів бізнесменів.

У ході досудового слідства правоохоронці з’ясували, що лідером угруповання є громадянин РФ, та задокументували продаж ним клієнтам десяти гранатометів РПГ-26 і сім РПГ-22.

Організатора нелегального бізнесу затримали в Києві під час передачі частини грошей за реалізацію військових засобів ураження. В організатора угруповання правоохоронці виявили гроші, отримані від продажу зброї, набоїв, глушників, майже десяти кілограмів марихуани, та посвідчення співробітника поліції, видане на іншу особу.

У ході обшуків у інших учасників угруповання співробітники спецслужби вилучили схеми «підходу» до необхідних об’єктів, зброю та валюту.

За оперативною інформацією засоби ураження передавалися зловмисникам із району проведення ООС військовослужбовцем ЗСУ. Клієнти отримували «товар» через так звані «закладки», облаштовані у лісосмугах у Запорізькій області.

Шевченківський районний суд Києва та обрав для організатора та  активних учасників угруповання запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії у рамках порушеного кримінального провадження за ч. 1 ст. 263 та ст. 257 Кримінального кодексу України.