Монети знайшли у підвалі знесеної в 70-і роки 20 століття будівлі

На території державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» на Андріївському узвозі знайшли близько двох кілограмів срібних монет 19-20 століття. Про це повідомив у Facebook директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Никоряк.

Монети виявила експедиція Інституту археології Національної академії наук, вони лежали в підвалі знесеної в 70-і роки 20 століття будівлі.

Монети датуються 1817-1912 роками. Їхій номінал – 1 рубль, 50, 20 і 10 копійок. Монети відправили на реставрацію, після чого передадуть в музей Інституту археології НАН.

«Археологи повідомили, що поки важко сказати, чому саме вони були закопані. Однак є міська легенда, адже в сусідньому будинку знаходився банк і можна припустити, що тут жив його працівник», – написав Никоряк.

«Ну і, звісно ж, абсолютно погоджуюсь з археологами щодо того, що ця знахідка вкорте демонструє важливість археологічних досліджень під час будівництва на території старого міста», – додав чиновник.